O knihe

Svet, v ktorom je možné takmer čokoľvek…

Divider_black_up
Kniha: Mysľomágovia - Hmlový ostrov | V. S. Moser

Kniha je prevedená v pevnej väzbe bez prebalu vo formáte A5 s autorskou obálkou, s autorskými ilustráciami na začiatku kapitol a s mapami na predsádkach – no proste nádhera!

E-kniha: Mysľomágovia - Hmlový ostrov | V. S. Moser
Divider_black_down

Otázky a odpovede

Komu je kniha určená?

Kniha je určená mladým dospelým (young adult), ale aj každému jednému dospelému milovníkovi fantasy literatúry.

O aký žáner ide?

Ide o fantasy literatúru – YA

Kto je hlavnou postavou príbehu?

Hlavnou hrdinkou príbehu je sedemnásťročná Ellisabeth Seedová, prezývaná Ellis, ktorá žije v malom mestiečku Sceben s tetou Pyrrou.

Kde sa príbeh odohráva?

Príbeh sa dohráva v bežnom svete v mestách Sceben, Eperies a Easthill a na Hmlovom ostrove – Inusla Nebula.

Čo je v knihe magické a fantastické?

Jedinečnou v knihe je mágia mysle, tzv. mysľomágia, ktorej princíp je založený na schopnosti mysľou vykonávať na prvý pohľad nereálne veci ako je napr. telekinéza, teleportácia, ovládanie vlastných fyzických daností mysľou, ovládanie prírodných živlov, a pod.

Načo unikátne sa môžete tešiť?

Na mysľomágov, ktorých najsilnejšia myšlienka je zhmotnená do formy kryštálu a tvorí ich mysľomagický fylacter, ktorý znásobuje ich silu. Na Akadémiu Nebulosa, na ktorej Ellis so svojimi priateľmi počas študijného pobytu pátra po tajomstve prívesku v tvare Stromu života, ktorý jej zanechala jej matka. Na Zvitky Listiny zrodenia, Rád Sangentis, Spolok Mente Pura, zradu, lásku, priateľstvo, tajomstvá. Pravdu…

Aj taký je svet mysľomágov:

Divider_black_up

O príbehu

Ako autorka sa postupne snažím predstaviť čitateľovi svet mysľomágov, v ktorom vládne silná myseľ a schopnosť vedieť pracovať s vlastnými myšlienkami a vrodenými predispozíciami. Hlavná hrdinka – Ellis Seedová – je sedemnásťročné dievča žijúce v malom mestiečku Sceben. Po smrti rodičov sa jej ujala teta Pyra. Ellis ako malá trpela nočnými morami s čiernou beštiou, no dlhé roky sa jej už zlé sny neprisnili. Až doteraz!

Tínedžerke nič netušiacej o existencii sveta mysľomágov sa podarí spolu s najlepšou kamarátkou Olwen dostať v rámci študijného pobytu na Akadémiu Nebulosa na Insule Nebule, kde sa ich mysle otvoria doposiaľ nepoznanému a stanú sa mysľomágmi. Ellis stretne profesora, ktorý sa jej ujme ako consuasor (školiteľ) a pomôže jej nájsť vlastnú skrytú mysľomagickú schopnosť. Ellis sa na Akadémii zoznámi s novými priateľmi, zažije mnoho dobrodružstva, či dokonca okúsi aj zatiaľ neokúsené – lásku.

Spolu s priateľmi začne pátrať po tajomstvách prívesku, ktorý jej zanechala matka. Je Strom života s fialovým kryštálom mysľomagický fylacter či ide dokonca o oveľa mocnejší predmet?

Pozrite si krátke intro, o čom kniha je: 

V bežnom svete sa deje oveľa viac zla – nešťastia a katastrof – ako obvykle. Kto stojí za zrodením temnoty vo svete mysľomágov? Kto útočí na nevinných fejderov? Je všetko ozaj také ako sa na prvý pohľad zdá?

Snažím sa prepojiť bežný svet ľudí so svetom mysľomágov a vybudovať tak niečo jedinečné, čo nepozorovane denne existuje medzi nami – silná myseľ schopná konať na prvý pohľad nepochopiteľné magické veci. Vytvorila som vlastné princípy mágie založené na zhmotnených myšlienkach v mineráloch a nerastoch premenené na mysľomagické fylactery dodávajúce mágovi silu. Príbeh dopĺňam vlastnými pojmami ako pectus a fluctus mysle, stigmaty v tvare rún, mysľosprávy, simulácia iniciačnej skúšky Tributio spôsobená sérom delirium flagratus, intrakogitálne úložisko, helementské a celestínske bytosti (ako napríklad zatratenci, svetlonosi, dúhožienky) a pod.

Príbeh dotvárajú tiež moje ilustrácie, grafika, básne formou Zvitkov Listiny zrodenia či Slovník mysľomágie, ktoré nájdete na tejto webstránke a na sociálnych sieťach Mysľomágov.

Energetický kryštál magický predmet z knihy Mysľomágovia grafika