Kniha: Mysľomágovia - Hmlový ostrov

Mysľomágovia – Hmlový ostrov

MysľomágoviaHmlový ostrov je kniha určená milovníkom tínedžerskej literatúry a fantasy literatúry. Príbeh je vhodný nielen pre mládež, ale osloví aj dospelých čitateľov, ktorí si zamilovali knihy plné nadprirodzeného a magického. Ide o štart knižnej série. S príbehom sa čitateľ môže interaktívne prepojiť prostredníctvom ilustrácií, básní, videí, máp, a pod., ktoré sú postupne pridávané na web a sociálne médiá pridávať.

Hlavnou hrdinkou príbehu je sedemnásťročná Ellis Seedová, ktorá ešte donedávna bývala so svojou tetou Pyrrou a o tajomstvách mysľomágov nemala ani len tušenia. Dvere do sveta, v ktorom vládne sila mysle, sa Ellis otvoria príchodom na Insulu Nebulu, kam sa dostane spolu so svojou najlepšou kamarátkou Olwen v rámci študijného pobytu. Vďaka consuasorovi sa Ellis pokúsi objaviť svoju skrytú mysľomagickú schopnosť.

V. S. Moser sa vám postupne pokúsi predstaviť svet mysľomágov taký, aký ho vidí ona. Svet, v ktorom vládne silná myseľ a schopnosť vedieť pracovať s vlastnými myšlienkami a vrodenými predispozíciami.

Odhalí Ellis spolu so svojimi priateľmi tajomstvo prívesku s kryštálom, ktorý jej zanechala matka? Zistí, čo znamenajú jej nočné mory s čiernym démonom, kým v skutočnosti je a kto stojí za zrodením temnoty vo svete mysľomágie? Je všetko naozaj také ako sa na prvý pohľad zdá? Komu možno veriť a komu naopak nie?

Zahmlená myseľ bráni mágii! Nebuďte fejderi, vstúpte do sveta mysľomágie…

Delirium flagratus magické sérum z knihy Mysľomágovia
Energetický kryštál magický predmet z knihy Mysľomágovia
Prísažné žezlo magický predmet z knihy Mysľomágovia
Mysľomagický stigmatis magický znak na spánku mága z knihy Mysľomágovia

Trailer

Svet, v ktorom je možné takmer čokoľvek…

Divider_black_up
Kniha: Mysľomágovia - Hmlový ostrov | V. S. Moser

Kniha je prevedená v pevnej väzbe bez prebalu vo formáte A5 s autorskou obálkou, s autorskými ilustráciami na začiatku kapitol a s mapami na predsádkach – no proste nádhera!

E-kniha: Mysľomágovia - Hmlový ostrov | V. S. Moser
Divider_black_down

Otázky a odpovede

Komu je kniha určená?

Kniha je určená mladým dospelým (young adult), ale aj každému jednému dospelému milovníkovi fantasy literatúry.

O aký žáner ide?

Ide o fantasy literatúru – YA

Kto je hlavnou postavou príbehu?

Hlavnou hrdinkou príbehu je sedemnásťročná Ellisabeth Seedová, prezývaná Ellis, ktorá žije v malom mestiečku Sceben s tetou Pyrrou.

Kde sa príbeh odohráva?

Príbeh sa dohráva v bežnom svete v mestách Sceben, Eperies a Easthill a na Hmlovom ostrove – Inusla Nebula.

Čo je v knihe magické a fantastické?

Jedinečnou v knihe je mágia mysle, tzv. mysľomágia, ktorej princíp je založený na schopnosti mysľou vykonávať na prvý pohľad nereálne veci ako je napr. telekinéza, teleportácia, ovládanie vlastných fyzických daností mysľou, ovládanie prírodných živlov, a pod.

Načo unikátne sa môžete tešiť?

Na mysľomágov, ktorých najsilnejšia myšlienka je zhmotnená do formy kryštálu a tvorí ich mysľomagický fylacter, ktorý znásobuje ich silu. Na Akadémiu Nebulosa, na ktorej Ellis so svojimi priateľmi počas študijného pobytu pátra po tajomstve prívesku v tvare Stromu života, ktorý jej zanechala jej matka. Na Zvitky Listiny zrodenia, Rád Sangentis, Spolok Mente Pura, zradu, lásku, priateľstvo, tajomstvá. Pravdu…

Aj taký je svet mysľomágov:

Divider_black_up

Viac o Hmlovom ostrove

Autorka sa postupne snaží predstaviť čitateľovi svet mysľomágov, v ktorom vládne silná myseľ a schopnosť vedieť pracovať s vlastnými myšlienkami a vrodenými predispozíciami. Hlavná hrdinka – Ellis Seedová – je sedemnásťročné dievča žijúce v malom mestiečku Sceben. Po smrti rodičov sa jej ujala teta Pyra. Ellis ako malá trpela nočnými morami s čiernou beštiou, no dlhé roky sa jej už zlé sny neprisnili. Až doteraz!

Tínedžerke nič netušiacej o existencii sveta mysľomágov sa podarí spolu s najlepšou kamarátkou Olwen dostať v rámci študijného pobytu na Akadémiu Nebulosa na Insule Nebule, kde sa ich mysle otvoria doposiaľ nepoznanému a stanú sa mysľomágmi. Ellis stretne profesora, ktorý sa jej ujme ako consuasor (školiteľ) a pomôže jej nájsť vlastnú skrytú mysľomagickú schopnosť. Ellis sa na Akadémii zoznámi s novými priateľmi, zažije mnoho dobrodružstva, či dokonca okúsi aj zatiaľ neokúsené – lásku.

Spolu s priateľmi začne pátrať po tajomstvách prívesku, ktorý jej zanechala matka. Je Strom života s fialovým kryštálom mysľomagický fylacter či ide dokonca o oveľa mocnejší predmet?

Pozrite si krátke intro, o čom kniha je: 

V bežnom svete sa deje oveľa viac zla – nešťastia a katastrof – ako obvykle. Kto stojí za zrodením temnoty vo svete mysľomágov? Kto útočí na nevinných fejderov? Je všetko ozaj také ako sa na prvý pohľad zdá?

V. S. Moser sa snaží sa prepojiť bežný svet ľudí so svetom mysľomágov a vybudovať tak niečo jedinečné, čo nepozorovane denne existuje medzi nami – silná myseľ schopná konať na prvý pohľad nepochopiteľné magické veci. Vytvorila som vlastné princípy mágie založené na zhmotnených myšlienkach v mineráloch a nerastoch premenené na mysľomagické fylactery dodávajúce mágovi silu. Príbeh dopĺňam vlastnými pojmami ako pectus a fluctus mysle, stigmaty v tvare rún, mysľosprávy, simulácia iniciačnej skúšky Tributio spôsobená sérom delirium flagratus, intrakogitálne úložisko, helementské a celestínske bytosti (ako napríklad zatratenci, svetlonosi, dúhožienky) a pod.

Príbeh dotvárajú tiež ilustrácie, grafika, básne formou Zvitkov Listiny zrodenia či Slovník mysľomágie, ktoré čitateľ nájde na tejto webstránke a na sociálnych sieťach Mysľomágov.

Energetický kryštál magický predmet z knihy Mysľomágovia grafika