Insula Nebula

máj 17, 2022

Insula Nebula je Hmlový ostrov, na ktorom sídli Akadémia Nebulosa, na ktorú sa v rámci študijného pobytu dostala Ellis a jej priatelia.

Na ostrove sa okrem Akadémie nachádza aj mysľomagická dedinka Nepago. Tá sídli na juhovýchode Insuly Nebuly a ako keby sa v nej zastavil čas. Je na ostrove odnepamäti. Žilo v nej len niekoľko desiatok obyvateľov – pôvodní mysľomágovia, ktorí sa odmietli z ostrova odsťahovať a niekoľkí z mysľomagickej spoločnosti vyčlenení asociáli, ktorých do vyhnanstva na Insule Nebule odsúdilo Grémium.

Dedinku obklopuje sprava more a z ľavej strany močariská, na ktorých mieste vyviera prameň rieky Nebfla. Tá rozdeľuje ostrov v zásade na dve časti – východnú a západnú. Na západ od močarísk sa tiahnu Hmlové hory, ktoré prechádzajú postupne na sever do Lesa duchov. Rieka Nebfla na východe, Les duchov na západe, močariská na juhu a oceán na severe tvoria hranice Akadémie, ktorými majú študenti zakázané prejsť.

Existencia Insuly Nebuly ako ostrova je prísne tajná a jej geografické súradnice je vďaka okolitej hmle nemožné zamerať. Hmla rozprestierajúca sa okolo ostrova znemožňuje taktiež zachytiť ostrov voľným okom, a teda ho chráni pred objavením bežnými smrteľníkmi. Hmlový ostrov – práve tým Insula Nebula doslova je.