Na stiahnutie

Stiahnite si ukážku knihy Mysľomágovia – Hmlový ostrov vo formáte .pdf. Vložte Vaše heslo z e-mailu do políčka, stlačte “Použiť”, kliknite na obrázok sťahovania a sťahovanie začne automaticky.

Download_icon_gold
Otvorená kniha Mysľomágovia - ukážka knihy
Divider_black_up

1. Kapitola

Nečakané prebudenie

Ukážky knihy Mysľomágovia - Kapitola 1

Sedemnásťročná Ellis Seedová sa prebudí v Easthillskej nemocnici ďaleko od domova. Z noci pred tým si nepamätá takmer nič. Jediné, čo sa jej objavuje v útržkoch v pamäti sú horiace plamene a dvaja muži miznúci v žiare magického svetla. Utŕžila Ellis stratu pamäti alebo stráca zdravý rozum?

V nemocnici sa stretáva s doktorom Shahinom, ktorý sa stáva jej psychoterapeutom. Vo svete vyčíňa zlo a Ellisina najhoršia nočná mora s čiernym démonom je späť.

Ellis sa nemohla pohnúť. Zacítila štipľavý dym, ktorý ju neskutočne pálil v nose. Chlad prichádzajúci nevedno odkiaľ ju pomaly začal okrádať o všetko dobro. Odchádzalo z nej šťastie, láska, úsmevy, radosti, spomienky na všetko pekné, čo kedy zažila. Pocit bezmocnosti ju privádzal do šialenstva. Nechcela dovoliť, aby sa z nej vytratil život. Neznáme zlo z nej vysalo takmer všetko. Cítila sa ako prázdna schránka bez duše.

2. Kapitola

Komplikovaný prípad

Ukážky knihy Mysľomágovia - Kapitola 2

Doktor Shahin sa čoraz viac zaujíma o záhadný prípad Ellisabeth Seedovej a má podozrenie, že Ellis nebola v horiacom byte, z ktorého ju zachránili, náhodu. Pod podmienkou spoločných terapií doktor Ellis prepustí z nemocnice.

Cestou na lekársku konferenciu ju odvezie do Scebenu, v ktorom Ellis už roky býva so svojou tetou. Pyrra Roseová, sestra Ellisinej mamy, sa malej Ellisabeth ujala po smrti jej rodičov.

Ellisina tvár sa rozžiarila. Sceben milovala. Malé mestečko, v ktorom takmer každý každého pozná, má svoje čaro. Nevedela si už predstaviť, že by bývala niekde inde. Mesto dýchalo pokojom. Správnu malomestskú atmosféru dopĺňalo spolunažívanie a skvelé susedské vzťahy. Ak ste niekedy niečo potrebovali, vždy sa vám ponúkli aspoň zo dvaja susedia, ktorí vám pomohli. Uhorky od susedky od vedľa, hrušky zasa od suseda oproti, a ak by sa stalo, že ste v obchode zabudli kúpiť vajíčka, tie vám s radosťou priniesla tetuška z ulice chovajúca sliepky.

3. Kapitola

Rozmarínové koláčiky

Ukážky knihy Mysľomágovia - Kapitola 3

Ellis sa vráti z nemocnice domov do Scebenu. Jej nočné mory neustupujú. Cíti sa zo dňa na deň horšie, a navyše znovu začína škola. Teta Pyrra zavolá známemu a chce, aby sa s ním jej neter stretla a bezodkladne porozprávala.

Olwen Ivoryová, Ellisina najlepšia kamoška a spolužiačka z Additionskej strednej školy, ju oboznámi s projektom, ktorý hneď na začiatku školského roka vyhlásila agentúra Onis. Ide o študijný pobyt pre talentovaných študentov na Akadémii Nebulosa a Onis podporí len tých najlepších.

Pyrra opäť znervóznela. Ellis sa nadýchla, že sa jej spýta na výnimočnosť svojej matky, no v tej istej chvíli však Pyrre zazvonil telefón. Odišla z kuchyne. Keď dotelefonovala, pribehla k Ellis späť a s vystrašeným hlasom povedala: „Ellis, zajtra sa porozprávame, no teraz musím utekať späť do práce. Mám pohotovostný režim, lebo jeden z pacientov, o ktorých sa starám, dostal práve záchvat.“

Predstavte si, že ľudská myseľ je jedným nekonečným chrámom so stovkami zamknutých dverí. Chrám však nemožno prebádať bez správneho kľúča. Čo však spravíte, keď po dlhom čase zistíte, že vlastníte kľúč len od prvých desiatich tajomných komnát? Keď zistíte, že vaša myseľ vám ponúka ďaleko väčšie možnosti, len vy nemáte potrebné informácie a schopnosti o tom, ako s mysľou patrične naložiť?

Predstavte si, že čítate knihu a po prvých päťdesiatich stranách, kedy sa dej konečne začína zamotávať, zistíte, že list v knihe už nemôžete otočiť? Alebo pri čítaní odrazu zistíte, že text je zakódovaný spôsobom, ktorý vám nie je známy a váš mozog ho nedokáže rozlúštiť?

Predstavte si, že si kúpite nové super rýchle auto. Vytiahnete ho na diaľnicu, aby ste vyskúšali jeho maximálnu rýchlosť, no viac ako dvadsať nejdete. Prečo? Lebo vám nik nepovedal o existencii riadiacej páky a vy nedokážete preradiť na vyšší prevodový stupeň!